Facebook

 

SAT GEO 75 chempionati M 6 თებერვალს თბილისის განახლებულ ნონა გაფრინდაშვილის სახელობის ჭადრაკის სასახლეში სტარტი აიღო 78-ე საქართველოს ვაჟთა ჩემპიონატმა.

  ტურნირი ოლიმპიური სისტემით ტარდება, 17 თებერვლამდე გასტანს და მასში საქართველოს საუკეთესო 16 მოჭადრაკე ღებულობს მონაწილეობას. 

ყოველი მოთამაშე მოწინააღმდეგეს ორივე ფერით ხვდება, მატჩში გამარჯვებული აგრძელებს ასპარეზობას, წაგებული ტოვებს ტურნირს.

მატჩის ფრედ დასრულების შემთხვევაში ინიშნება დამატებითი პარტიები (ე.წ. თაი-ბრეიქები) ორი - 25 წთ-ანი პარტია (+10 წმ-ის დამატებით), თუ ფრე ანგარიში გამეორდა, ორი-10 წთ-ანი პარტია (+ 10 წმ-ის დამატებით), თუ ამ მატჩშიც ფრე დაფიქსირდა ორი-5 წთ-ანი პარტია (+ 3 წმ-ის დამატებით) თუ მაინც ვერ გამოვლინდა გამარჯვებული დაინიშნება ერთი პარტია_"არმაგედონი" (თეთრებს 5 წთ, შავებს 4 წთ. ყაიმის შემთხვევაში გამარჯვებულად შავები ითვლებიან).

ვაჟებთან ერთად ჩემპიონატში, საქართველოს ეროვნული ნაკრების ერთადერთი მანდილოსანი წევრი, მერი არაბიძე ასპარეზობს.

საპრიზო ფონდი: 18 500 ლარია.

       ადგილი    -   6 000 ლარი      +    ფედერაციის გრანტი  -  1 500  ლარი;    

      II ადგილი   -   4 500 ლარი      +    ფედერაციის გრანტი  -  1 000  ლარი;  

                                                                         III ადგილი  -   3 500 ლარი      +    ფედერაციის გრანტი   -     500 ლარი;        

      IV ადგილი  -   2 500 ლარი;

       ადგილი  -      500 ლარი;

       VI ადგილი  -     500 ლარი;

      VII ადგილი  -     500 ლარი;

      VIII ადგილი  -    500 ლარი;

 

ფულადი ჯილდოს  გარდა საპრიზო სამეულში  გასული მონაწილეები მოიპოვებენ უფლებას: 

 

    ადგილზე გასული მოჭადრაკე დასახელდება საქართველოს ვაჟთა ნაკრების წევრობის კანდიდატად.

    I–III ადგილზე გასული მოჭადრაკე დაფინანსდება 2019 წლის ევროპის ვაჟთა ჩემპიონატზე.

    I–III  ადგილზე გასული მოჭადრაკე დაიშვება 2020 წ. საქართველოს ვაჟთა 79-ე ჩემპიონატის უმაღლეს ლიგაში.

 

ჩემპიონატში ასპარეზობენ  ბათუმის "საჭადრაკო კლუბ ნონას" წარმატებული წევრები და მწვრთნელები.      

        

                                                                 ვუსურვოთ მათ წარმატება!

 

 

ჩემპიონატში მონაწილეობენ:

1. ლევან ფანცულაია, 2. დავით ჯოჯუა, 3. ლუკა პაიჭაძე, 4. დავიდ არუთინიანი, 5. კონსტანტინე შანავა, 6. დავით მაღალაშვილი,

7. გიგა ყუფარაძე, 8. ირაკლი ბერაძე, 9. თორნიკე სანიკიძე, 10. დავით ბენიძე, 11. ნიკოლოზ პეტრიაშვილი, 12. ნოე თუთისანი,

13. გიორგი სიბაშვილი, 14. ნიკოლოზ კაჭარავა, 15. მერი არაბიძე, 16. ნოდარ ლორთქიფანიძე.

 

No

 ID-No

NAME

TIT

FED

RAT

 1

13602071

Pantsulaia, Levan

GM

GEO

2597

 2

13602543

Jojua, Davit

GM

GEO

2588

 3

13602934

Paichadze, Luka

GM

GEO

2583

 4

13601741

Arutinian David

GM

GEO

2552

 5

13601784

Shanava, Konstantine

GM

GEO

2516

 6

13602276

Maghalashvili, Davit

GM

GEO

2504

 7

13602250

Quparadze, Giga

GM

GEO

2493

 8

13604597

Beradze, Irakli

IM

GEO

2490

 9

13602608

Sanikidze, Tornike

GM

GEO

2489

10

13603086

Benidze, Davit

GM

GEO

2480

11

13611216

Petriashvili, Nikoloz

FM

GEO

2479

12

13602853

Tutisani, Noe

IM

GEO

2468

13

13602799

Sibashvili, Giorgi

  IM

GEO

2420

14

13611860

Kacharava, Nikoloz

FM

GEO

2397

15

13604040

Arabidze, Meri

  IM

GEO

2387

16

13604058

Lortkipanidze, Nodar

GEO

2326

 

  

1 წრე:

 

1/8

Round 1, Match 1

   

06.02

14:00

07.02

14:00

08.02

12:00

08.02

08.02

08.02

08.02

    

 08.02  

N

Name

RATING

 TIT

       STANDARD

90m40/+30m/+30s

         RAPID

25 min/+10 sec

       RAPID

10 min/+10 sec

     BLITZ 

5min/+3sec

BLITZ

5m - 4m 

RESULT

16

Nodar Lortkipanidze

2326

  -

 0  0              0

1

Levan Pantsulaia

2597

GM

 1  1              2
                           

1/8

Round 1, Match  2

   

06.02

14:00

07.02

14:00

08.02

12:00

08.02

08.02

08.02

08.02

 08.02  

N

Name

RATING

 TIT

       STANDARD

90m40/+30m/+30s

       RAPID

25 min/+10 sec

       RAPID

10 min/+10 sec

   BLITZ 

5min/+3sec

BLITZ

5m - 4m 

 RESULT

2

Davit Jojua

2588

 GM  1/2  1/2  0  1  1  1/2      3,5

15

Meri Arabidze

2387

  IM

 1/2  1/2  1  0  0  1/2    
 2,5
                           

1/8

Round 1, Match 3

   

06.02

14:00

07.02

14:00

08.02

12:00

08.02

08.02

08.02

08.02

 08.02  

N

Name

RATING

 TIT

       STANDARD

90m40/+30m/+30s

        RAPID

25 min/+10 sec

    RAPID

10 min/+10 sec

   BLITZ 

5min/+3sec

BLITZ

5m - 4m 

 RESULT

14

Nikoloz Kacharava

2397

FM

 1/2  1/2  0  0           1

3

Luka Paichadze

2583

GM

 1/2  1/2  1  1           3
                           

1/8

Round 1, Match 4

   

06.02

14:00

07.02

14:00

08.02

12:00

08.02

08.02

08.02

08.02

 08.02  

N

Name

RATING

 TIT

       STANDARD

90m40/+30m/+30s

       RAPID

25 min/+10 sec

      RAPID

10 min/+10 sec

   BLITZ 

5min/+3sec

BLITZ

5m - 4m 

RESULT

4

David Arutinian

2552

GM  1  1/2              1,5

13

Giorgi Sibashvili

2420

IM

 0  1/2              0,5
                           

1/8

Round 1, Match 5

   

06.02

14:00

07.02

14:00

08.02

12:00

08.02

08.02

08.02

08.02

 08.02  

N

Name

RATING

 TIT

       STANDARD

90m40/+30m/+30s

       RAPID

25 min/+10 sec

     RAPID

10 min/+10 sec

   BLITZ 

5min/+3sec

BLITZ

5m - 4m 

 RESULT

12

Noe Tutisani

2468

IM

 0  1/2               0,5

5

Konstantine Shanava

2516

GM

 1  1/2               1,5
                           

1/8

Round 1, Match 6

   

06.02

14:00

07.02

14:00

08.02

12:00

08.02

08.02

08.02

08.02

 08.02  

N

Name

RATING

 TIT

       STANDARD

90m40/+30m/+30s

        RAPID

25 min/+10 sec

        RAPID

10 min/+10 sec

    BLITZ 

5min/+3sec

BLITZ

5m - 4m 

RESULT

6

Davit Maghalashvili

2504

GM

1/2  1/2  0  1  1  1/2    
 3,5

11

Nikoloz Petriashvili

2479

FM

1/2  1/2  1  0  0  1/2      2,5

1/8

Round 1, Match 7

   

06.02

14:00

07.02

14:00

08.02

12:00

08.02

08.02

08.02

08.02

 08.02  

N

Name

RATING

 TIT

       STANDARD

90m40/+30m/+30s

         RAPID

25 min/+10 sec

      RAPID

10 min/+10 sec

    BLITZ 

5min/+3sec

BLITZ

5m - 4m 

 RESULT

10

Davit Benidze

2480

GM

 -  1/2               0,5

7

Giga Quparadze

2493

GM

+  1/2            
  1,5
                           

1/8

Round 1, Match 8

   

06.02

14:00

07.02

14:00

08.02

12:00

08.02

08.02

08.02

08.02

 08.02  

N

Name

RATING

 TIT

       STANDARD

90m40/+30m/+30s

     RAPID

25 min/+10 sec

     RAPID

10 min/+10 sec

   BLITZ 

5min/+3sec

BLITZ

5m - 4m

  RESULT

8

Irakli Beradze

2490

 IM

 1  1/2              1,5

9

TornikSanikidze 

2489

 GM

 0  1/2            
 0,5
                           

 

2 წრე:

1/4

Round 2, Match 9

   

09.02

14:00

10.02

14:00

11.02

12:00

11.02

11.02

11.02

11.02

 11.02  

N

Name

RATING

 TIT

       STANDARD

90m40/+30m/+30s

      RAPID

25 min/+10 sec

      RAPID

10 min/+10 sec

    BLITZ 

5min/+3sec

BLITZ

5m - 4m 

 RESULT
 1

 Levan Pantsulaia

 2597  GM   1/2  1              1,5
 8  Irakli Beradze  2490   IM   1/2  0            
 0,5
                           

1/4

Round 2, Match 10

   

09.02

14:00

10.02

14:00

11.02

12:00

11.02

11.02

11.02

11.02

11.02   

N

Name

RATING

 TIT

       STANDARD

90m40/+30m/+30s

       RAPID

25 min/+10 sec

       RAPID

10 min/+10 sec

    BLITZ 

5min/+3sec

BLITZ

5m - 4m 

RESULT
 5 Konstantine Shanava 2516  GM   1/2  1/2  1/2   1/2     0  1/2       2,5
 4

David Arutinian 

2552  GM   1/2  1/2  1/2   1/2     1  1/2      3,5
                           

1/4

Round 2, Match 11

   

09.02

14:00

10.02

14:00

11.02

12:00

11.02

11.02

11.02

11.02

 11.02  

N

Name

RATING

 TIT

       STANDARD

90m40/+30m/+30s

        RAPID

25 min/+10 sec

       RAPID

10 min/+10 sec

     BLITZ 

5min/+3sec

BLITZ

5m - 4m 

 RESULT
 7 Giga Quparadze  2493  GM  1  0  1/2  1           2,5
 2

Davit Jojua

2588   GM  0  1  1/2  0        
  1,5
                           

1/4

Round 2, Match 12

   

09.02

14:00

10.02

14:00

11.02

12:00

11.02

11.02

11.02

11.02

 11.02  

N

Name

RATING

 TIT

       STANDARD

90m40/+30m/+30s

        RAPID

25 min/+10 sec

     RAPID

10 min/+10 sec

   BLITZ 

5min/+3sec

BLITZ

5m - 4m 

RESULT
 3  Luka Paichadze   2583  GM  1  1/2              1,5
 6

 Davit Maghalashvili

 2504  GM  0  1/2            
 0,5
                           

 

  3 წრე:

1/2

Round 3, Match 13

   

12.02

14:00

13.02

14:00

14.02

12:00

14.02

14.02

14.02

14.02

14.02   

N

Name

RATING

 TIT

       STANDARD

90m40/+30m/+30s

       RAPID

25 min/+10 sec

      RAPID

10 min/+10 sec

   BLITZ 

5min/+3sec

BLITZ

5m - 4m 

RESULT
 4 David Arutinian 
2552  GM  1  0  0  0          1
 1 Levan Pantsulaia 
2597  GM  0  1  1  1          3
                           

1/2

Round 3, Match 14

   

12.02

14:00

13.02

14:00

14.02

12:00

14.02

14.02

14.02

14.02

 14.02  

N

Name

RATING

 TIT

       STANDARD

90m40/+30m/+30s

        RAPID

25 min/+10 sec

    RAPID

10 min/+10 sec

   BLITZ 

5min/+3sec

BLITZ

5m - 4m 

RESULT
 7

 Giga Quparadze

 2493  GM  1  0  1/2  1        
  2,5
 3  Luka Paichadze  2583  GM  0  1  1/2  0           1,5
                           

4 წრე:

FINAL

 I - II

Round 4, Match 15

 

 

15.02

14:00

16.02

14:00

17.02

12:00

17.02

17.02

17.02

17.02

 17.02  

N

Name

RATING

 TIT

       STANDARD

90m40/+30m/+30s

      RAPID

25 min/+10 sec

       RAPID

10 min/+10 sec

   BLITZ 

5min/+3sec

BLITZ

5m - 4m 

 RESULT

 1

Levan Pantsulaia 

 2597

 GM

  0

 1

 0

 1/2

 

 

 

    1,5 

 7

 Giga Quparadze  2493  GM   1  0

 1

 1/2

 

 

 

 

  2,5
                           

FINAL

III - IV

Round 4, Match 16

 

 

15.02

14:00

16.02

14:00

17.02

12:00

17.02

17.02

17.02

17.02

 17.02  

N

Name

RATING

 TIT

       STANDARD

90m40/+30m/+30s

        RAPID

25 min/+10 sec

     RAPID

10 min/+10 sec

   BLITZ 

5min/+3sec

BLITZ

5m - 4m 

 RESULT

 3

 Luka Paichadze

 2583

 GM

 1/2

 1/2

 1

 0

 0

 0

 

   2

 4

 David Arutinian   2552  GM

   1/2

 1/2

 0

 1

 1

 1

 

 

 4

 

 

 LOGO 250x200

                         

    ბათუმის "საჭადრაკო კლუბი ნონა" ულოცავს გიგა ყუფარაძეს

            საქართველოს ჩემპიონის ტიტულის მოპოვებას!

უსურვებს წინსვლას და ახალ გამარჯვებებს  საჭადრაკო სარბიელზე

 

 

 

 

 საპრიზო ადგილები:

   I -  გიგა ყუფარაძე                                            

  II - ლევან ფანცულაია                                      

 III -  დავით არუთინიანი                                                                      

 IV - ლუკა პაიჭაძე                                                                   

       

 დებულება:          http://gcf.org.ge/ka/sakartvelos-vazhta-78-e-chempionatis-umaglesi-liga-0

 

LIVE - პარტიები:   https://www.chessbomb.com/arena/2019-georgian-chess-championship

                                http://live.gcf.org.ge/tfd.htm

 

საქართველოს ფედერაციის საჭადრაკო ტელევიზია: https://www.facebook.com/chesstv.ge/?__tn__=kC-y.g&eid=ARC7si1tyiSkM9pQlYhQ5IzxBudVYRU8NJuQ3_UudIhlUCePacrjpukfrLtEp8JioSand7qq6wcLX0pO&hc_ref=ARSAGZxwtIZiXIwvGALr9zN3Qiet2W4jQZgkj4UxrxUrRkMtooM9Zf_ARVFAfC1iwCc&__xts__[0]=68.ARDOHds3X1DXiwIN7i-4lFb4YvgW84W9vKVwyJ6K9TMHk5aVbax7mjsHbIbv_Sc5pu7cRl9tP_JSw3ecFSeZc5mydUzlcuyN3Rzj3xs2NT4utRpX2fxGMuuonWf3Kn3SWlaXtowQWFJghHeD0Nnj9DhANRMEgOdIzRFstzA4UOlXU8QJecqh6vUZq8_oy9QOwbXUw8D9GW5Ycd_09gIy9rWyv_a49_uYBWsYW12AHfuBaxa2fRf80e5ZcqRN5rBQz6nHd_7hnEwjoHmYDtfeEL6nN-jCERaaEQrqmRyLjeg0IpCTsx7-dsbk_a3WJNDbVNnG6bPvCQM3hGu0yKSIbzTVpq5LEu7dZuO8DJ8sHOJBknt1RXkJvGu2nC4gAg

 

 

ფოტო გალერეა:     https://www.facebook.com/pg/georgianchess/photos/?tab=album&album_id=2194923387250219&__tn__=-UC-R